Ekstraklasa: Pierwsze zwycięstwo Cracovii

Raków Częstochowa przegrał w Bełchatowie (tu Raków rozgrywa mecze u siebie) z Cracovią Kraków 3:1 w 3. kolejce Ekstraklasy - relacjonuje Onet.

Aktualizacja: 03.08.2019 21:07 Publikacja: 03.08.2019 20:58

Trener Cracovii Michał Probierz

Dla Rakowa to druga "domowa" porażka w tym sezonie. Z kolei dla Cracovii - pierwsze zwycięstwo - czytamy w Onecie.

Cracovia wyszła na prowadzenie już w 8. minucie - Sergiu Hanca po zejściu ze skrzydła zdecydował się na uderzenie na bramkę, a piłka - po rykoszecie - wpadła do bramki Michała Gliwy. W 19. minucie Raków jednak wyrównał - Michal Pesković odbił strzał Igora Sapały, ale dobitki Felicio Browna Forbesa obronić już nie zdołał.

Forbes chwilę później mógł dać prowadzenie drużynie z Częstochowy, ale Gliwa zdołał sparować piłkę na słupek.

Cracovia na przerwę schodziła jednak prowadząc - a to za sprawą Rafaela Lopesa, który wykorzystał podanie Mateusza Wdowiaka po szybkiej kontrze drużyny z Krakowa.

Wynik meczu ustalił w 56. minucie Cornel Rapa.

Raków Częstochowa - Cracovia Kraków 1:3 (1:2)

Bramki: Felicio Brown Forbes (19) - Sergiu Hanca (8), Rafael Lopes (45), Cornel Rapa (56)

Żółte kartki: Bryan Nouvier, Arkadiusz Kasperkiewicz - Sergiu Hanca, Janusz Gol, David Jablonsky

Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa)

Widzów: 3 167

2 / 3
Górnik Zabrze na ścieżce do sukcesu. Na taki sezon czekał 30 lat
Stefan Szczepłek: Wisła zdobyła Puchar Polski. Za takie mecze kochamy piłkę
Hiszpanie zapewnili Wiśle Kraków Puchar Polski. Dogrywka i wielkie emocje na Narodowym